Úvod > Výrobce Gorenje

Gorenje

Romantický Jadran nejsou jen oblázkové pláže, večerní cvrkot cikád, pitoreskní městečka a rybářské vesnice, ale taky místo, kde před více než padesáti lety spatřil světlo světa jeden z největších výrobců a distributorů bílé techniky na evropském trhu, slovinská firma Gorenje.

V padesátých letech dvacátého století vstupuje na evropský trh nová společnost podnikající v oblasti výroby a distribuce domácích spotřebičů. Ve slovinském Velenje se rodí značka Gorenje a rychle dobývá evropský kontinent. Po půlstoletí úspěšné aktivity vlastní 83 dceřiných společností, z toho 59 mezinárodních. 90% výrobků je určeno k exportu a firma má svá zastoupení v 70ti zemích celého světa, kde pro ni pracuje více než 11 000 zaměstnanců. Domácí spotřebiče tvoří téměř 80% z celkové produkce.

Firma se dělí na tři divize:

První divize se zaměřuje na výrobu a prodej domácích spotřebičů, tzv. bílého zboží - praček, ledniček, mrazáků, trub nebo sporáků. V souladu s filozofií výjimečného designu v Gorenje vyvinuli a navrhli produkty pro spotřebitele, kteří žádají odlišnost, nápaditý design s důrazem na vynikající ergonomii, přehlednost a snadné ovládání. Výsledkem jsou moderní spotřebiče do domácnosti, které spotřebitelům umožňuje snadný výběr funkcí a nastavení přímo na osvětlených symbolech, které zároveň zobrazují činnost spotřebiče. Nová generace bílé techniky nabízí ucelenou řadu designově sladěných spotřebičů, které se esteticky slučují do harmonického celku. Kromě sporáků, vestavěných trub a varných desek nabízí také designově ladící odsávače par, kompaktní mikrovlnné trouby, dekorativní kryty na myčky, chladničky a mikrovlnné trouby.

Druhá divize se zaměřuje na výrobu a prodej kuchyňského a koupelnového nábytku a také dlaždic a kachliček. Jak u spotřebičů, tak u nábytku je firma Gorenje silně orientována na design svých výrobků a spolupracuje s renomovanými návrháři v oboru.

Třetí divize se zabývá prodejem a servisem a také postupy, které zajišťují energetickou a ekologickou stránku výroby.

Výrobky firmy Gorenje získávají pravidelně ocenění a uznání v prestižních soutěžích. Například v roce 2008 získala vestavná trouba z trendy kolekce Gorenje Ora Ïto cenu za design v prestižním mezinárodním klání Plus X Award. Komise ocenila nejen elegantní vzhled a použité materiály černé sklo v kombinaci s hliníkem, ale současně technickou dokonalost a vysoký uživatelský komfort v souvislosti s elektronickým ovládáním, které pozitivně ovlivňuje výsledky pečení.

Přejeme vám šťastnou ruku ve vašem výběru. S výrobkem značky Gorenje rozhodně neprohloupíte. S každým otevřením ledničky Gorenje rozsvítíte hřejivé slunce nad voňavým piniovým hájem a každé zapnutí pračky vám připomene šumění vln jaderského moře.

  Hlavní kategorie

 

  Vyberte si podkategorii

 
 

INFORMAČNÍ LINKA: 555 530 930   (Po-Pá 8.00 - 17.00)

bílé zbožíelektronikadigitální fotoaparátypočítačové sestavyrady k nákupuservisy

Elektro-kuchyně.cz

INFOLINKA: 555 530 930   (Po-Pá 8.00 - 17.00)  |  e-mail: info@elektro-kuchyne.cz

URL adresa: http://www.elektro-kuchyne.cz/gorenje